Majówki adaptacyjne

Rejestracja na Majówki Adaptacyjne – START 28.02.2024r. o godzinie 11.00

Majówki adaptacyjne to jednodniowe spotkania dla rodziców i dzieci jadących na tegoroczną Wioskę Bullerbyn. To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia naszej Wioski w Świętochowie jeszcze przed wakacjami. Dla dzieci jest to okazja do oswojenia się z miejscem i do zabawy z innymi dziećmi i wychowawcami. Dla rodziców to możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania np.: jak przygotować dziecko do wyjazdu oraz jak je wspierać podczas – często pierwszej w jego życiu – wakacyjnej rozłąki.

KOGO ZAPRASZAMY?

 • Rodziny, które planują wyjechać z nami po raz pierwszy – to dla Was zwłaszcza.
 • Możecie odwiedzić nas całą rodziną i zabrać również dzieci, które nie jadą w tym roku na Wioskę Bullerbyn.
  – Rodzeństwo w wieku +6lat, które nie bierze udziału w wyjeździe na Wioskę należy zapisać jako normalnego uczestnika Majówki. Dziecko może dołączyć do grupy.
  – Rodzeństwo w wieku 3-6lat,  zapraszamy do grupy maluchów, która będzie pod opieką sympatycznej cioci. Grupa dla najmłodszych dzieci będzie zorganizowana, jeżeli na daną majówkę zostanie zgłoszonych min. 3 dzieci.

Jeżeli nie chcecie, aby dziecko dołączyło do grupy, prosimy o zorganizowanie sobie czasu poza Wioską w godzinach 12.00-14.30, ponieważ ze względu na trwającą adaptację, nie będzie można wtedy poruszać się po naszym terenie.

PRZEBIEG MAJÓWKI

Majówkowe spotkania będą trwały ok. 4,5h, w godzinach 11.00-15.30.

Zaczynamy od rejestracji i swobodnego zwiedzania Wioski Bullerbyn. Gdy wybije gong, zaprosimy Was na wspólną integrację przed domem, po której dzieci wraz z wychowawcami ruszą na podbój Wioski – będą  razem poznawać teren, bawić się i rozmawiać o tym jak jest u nas latem.

W tym czasie rodziców zapraszamy na spotkanie podczas którego dowiecie się ważnych informacji na temat wyjazdu, procesu adaptacji i tego jak wspierać dziecko podczas wakacyjnej rozłąki. Będzie czas na zadawanie pytań i poruszanie nurtujących spraw.

Po intensywnych działaniach w grupach spotkamy się wszyscy na biesiadzie. Każdą rodzinę zapraszamy do przywiezienia czegoś smakowitego od siebie na nasz wspólny stół. Weźcie ze sobą to co lubicie jeść, czym chcecie się podzielić z innymi. Różnorodność smakołyków na stole zawsze bardzo cieszy.

Ważna informacja: podczas działań w grupach od 12.00 do 14.30 (2,5h) prosimy, aby rodzice i opiekunowie, którzy postanowią nie brać udziału w spotkaniu informacyjnym zaplanowali sobie czas poza terenem Wioski. Spotkanie odbędzie się w domu głównym i/lub w jurcie. W tym czasie nie będzie niestety możliwości przechadzania się po terenie Wioski Bullerbyn, ponieważ z naszego doświadczenia wynika, że utrudnia to grupie adaptację i znacznie rozprasza uwagę dzieci. Zależy nam, aby dzieci czuły się swobodnie oraz by warunki w tym czasie były możliwie najbardziej zbliżone do tych, jakie będą panowały w wakacji.

Plan Majówki

11.00 – 11.40  Przyjazd rodziców i dzieci, rejestracja i swobodne oglądanie Wioski

11.40 – 12.00  Zabawy integracyjne dla całych rodzin przed naszym domem

12.00 – 14.30 Zajęcia w podgrupach:

 • Dzieci – zabawa z wychowawcami
 • Rodzice/opiekunowie – spotkanie informacyjne.

14.30 – 15.30 Wspólne biesiadowanie +  indywidualne rozmowy z superwizorem/kierownikiem/ wychowawcą (wg potrzeb)

15.30 Zakończenie majówki

TERMINY MAJÓWEK ADAPTACYJNYCH

 • 11.05.2024
 • 12.05.2024
 • 25.05.2024
 • 26.05.2024
 • 01.06.2024
 • 02.06.2024

ZASADY ZAPISÓW

1. Wypełnij formularz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU ON-LINE (dostępny od 28.02.2024)
2. Otrzymasz mailem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z linkiem do szybkiej płatności.
3. Rezerwacja jest aktywna przez 3 dni robocze (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać opłaty za udział w Majówce.
4. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja automatycznie wygasa, a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej.
5.  Pełna rezerwacja uczestnictwa ważna jest od daty dokonania przelewu opłaty za Majówkę. O zaksięgowaniu wpłaty informujemy e-mailem.

Ważne!

 • Rejestracji można dokonać jedynie za pośrednictwem wypełnienia formularzu on-line.
 • Miejsca na Majówkach rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.
 • Ponieważ liczba miejsc na każdej Majówce jest ograniczona, zachęcamy do szybkiej rezerwacji miejsc.

OPŁATY

Opłata za dziecko – 180zł
Opłata za kolejne dziecko (rodzeństwo) – 135zł
Opłata za malucha (3-6lat) – 60zł

Opłata zawiera:

 • zajęcia dla dzieci z wychowawcami
 • spotkanie dla rodziców
 • materiały programowe
 • poczęstunek kawowy dla rodziców w trakcie spotkania

W cenę nie jest wliczone wyżywienie podczas biesiady.

Majówki adaptacyjne są działaniem dodatkowym i opcjonalnym. Stanowią możliwość, a nie konieczność udziału. Przychód uzyskany w tym działaniu w całości pokrywa jego koszty i nie przynosi Fundacji zysku, jest więc działaniem NON PROFIT w ramach działań statutowych.

REZYGNACJA Z MAJÓWKI

Jeżeli z jakichś przyczyn będziecie chcieli zrezygnować z udziału w majówce, to ważne jest, abyście poinformowali nas o tym. W przypadku rezygnacji, o której powiadomcie nas najpóźniej tydzień przed planowaną majówką, macie możliwość otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy lub przepisania Was (o ile są jeszcze wolne miejsca) na inną majówkę w ramach wcześniej wniesionej opłaty. Jeżeli nie otrzymamy takiej informacji lub rezygnacja nastąpi w czasie krótszym niż tydzień przed planowaną majówką, to rezerwując dla Was miejsce ponosimy jego koszty. W tej sytuacji nie mamy możliwości zwrócenia Waszej wpłaty. A zapis na kolejną majówkę wiąże się z koniecznością ponownego wniesienia opłaty.

REZYGNACJA Z WYJAZDU NA WIOSKĘ

Majówka jest czasem, kiedy możecie podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyjazdu Waszych dzieci na Wioski Bullerbyn. Jeżeli z jakichś powodów dojdziecie do wniosku, że nie decydujecie się na tegoroczny wyjazd, ponieważ np. Wasze dziecko nie jest jeszcze na to gotowe, to macie możliwość zrezygnowania. Uczestnicy działania Majówka Adaptacyjna mogą odstąpić od uczestnictwa w Działaniu Wioska Bullerbyn poprzez pisemne zgłoszenie rezygnacji wraz z uzasadnieniem w ciągu 48 godzin od momentu zakończenia Majówki, w której uczestniczyli. Rezygnacja taka pociąga za sobą zwrot kwoty wpłaconej na poczet udziału w Wiosce Bullerbyn z  potrąceniem 30 zł kosztów rejestracji.

Uwaga! Powyższą informację należy traktować jako regulamin działania “Majówki Adaptacyjne” przy projekcie Wioska Bullerbyn 2024 w rozumieniu OWU.

KONTAKT

[email protected]
tel. 789 138 470