Majówki adaptacyjne

UWAGA! W ZWIĄZKU Z OBECNĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ PROJEKT MAJÓWEK ADAPTACYJNYCH ZOSTAJE  ZAWIESZONY.
Będziemy się z Państwem kontaktować.

Majówki adaptacyjne to jednodniowe spotkania dla rodziców i dzieci jadących na tegoroczną Wioskę Bullerbyn. To niepowtarzalna okazja do zobaczenia naszej Wioski jeszcze przed wakacjami. Dla dzieci jest to okazja do oswojenia się z miejscem i do zabawy z innymi dziećmi. Dla rodziców to możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. np.: jak przygotować dziecko do wyjazdu oraz jak je wspierać podczas – często pierwszej w jego życiu – wakacyjnej rozłąki.

Po Majówce możecie podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyjazdu dziecka na Wioskę Bullerbyn. Jeżeli z jakichś powodów nie zdecydujecie się na tegoroczny wyjazd, ponieważ na przykład dziecko nie jest jeszcze na to gotowe, to macie możliwość zrezygnowania.

KOGO ZAPRASZAMY?

 • Rodziny, które planują wyjechać z nami po raz pierwszy – to dla Was zwłaszcza.
 • Rodziny, które nie podjęły jeszcze decyzji o wakacyjnym wyjeździe lub przewidują wyjazd dziecka najwcześniej za rok.
 • Zapraszamy również naszych stałych bywalców, którzy się za nami stęsknili.

 

Możecie odwiedzić nas całą rodziną i zabrać również dzieci, które nie jadą w tym roku na Wioskę Bullerbyn.

 • Rodzeństwo w wieku +6lat, które nie bierze udziału w wyjeździe na Wioskę należy zapisać jako normalnego uczestnika Majówki. Dziecko może dołączyć do grupy.
 • Rodzeństwo w wieku 3-6lat,  zapraszamy do grupy maciupków, która będzie pod opieką sympatycznej cioci. Grupa dla najmłodszych dzieci będzie zorganizowana, jeżeli na daną majówkę zostanie zgłoszonych min. 3 dzieci.

Jeżeli nie chcecie, aby dziecko dołączyło do grupy, prosimy o zorganizowanie sobie czasu poza Wioską w godzinach 12.00-14.30, ponieważ ze względu na trwającą adaptację, nie będzie można wtedy poruszać się po naszym terenie.

PRZEBIEG MAJÓWKI

Majówkowe spotkania będą trwały ok. 4,5h, w godzinach 11.00-15.30.

Zaczynamy od rejestracji i swobodnego zwiedzania Wioski Bullerbyn. Gdy wybije gong, zaprosimy Was na wspólną integrację przed domem, po której dzieci wraz z wychowawcami ruszą na podbój Wioski – będą  razem poznawać teren, bawić się i rozmawiać o tym jak jest u nas latem.

W tym czasie rodziców zapraszamy na spotkanie podczas którego dowiecie się ważnych informacji na temat wyjazdu, procesu adaptacji i tego jak wspierać dziecko podczas wakacyjnej rozłąki. Będzie czas na zadawanie pytań i poruszanie nurtujących spraw.

Po intensywnych działaniach w grupach spotkamy się wszyscy na biesiadzie. Każdą rodzinę zapraszamy do przywiezienia czegoś smakowitego od siebie na nasz wspólny stół. Weźcie ze sobą to co lubicie jeść, czym chcecie się podzielić z innymi. Różnorodność smakołyków na stole zawsze bardzo cieszy.

Ważna informacja: podczas działań w grupach od 12.00 do 14.30 (2,5h) prosimy, aby rodzice i opiekunowie, którzy postanowią nie brać udziału w spotkaniu  dla rodziców,  zaplanowali sobie czas poza terenem Wioski. W tym czasie nie będzie niestety możliwości przechadzania się po terenie Wioski Bullerbyn, ponieważ z naszego doświadczenia wynika, że utrudnia to grupie adaptację i znacznie rozprasza uwagę dzieci. Zależy nam, aby dzieci czuły się swobodnie oraz by warunki w tym czasie były możliwie najbardziej zbliżone do tych, jakie będą panowały w wakacji.

Plan Majówki

11.00 – 11.40  Przyjazd rodziców i dzieci, rejestracja i swobodne oglądanie Wioski

11.40 – 12.00  Zabawy integracyjne dla całych rodzin przed naszym domem

12.00 – 14.30 Zajęcia w podgrupach:

 • Dzieci – zabawa z wychowawcami
 • Rodzice/opiekunowie – spotkanie informacyjne.

14.30 – 15.30 Wspólne biesiadowanie +  indywidualne rozmowy z superwizorem/kierownikiem/ wychowawcą (wg potrzeb)

15.30 Zakończenie majówki

TERMINY MAJÓWEK

 • 2.05.20 (sobota) – dla turnusu IA oraz I dwutygodniowego
 • 3.05.20 (niedziela) – dla turnusu IB oraz I dwutygodniowego
 • 9.05.20 (sobota) – dla turnusu IIA oraz II dwutygodniowego
 • 10.05.20 (niedziela) –  dla turnusu IIB oraz II dwutygodniowego
 • 23.05.20 (sobota) – dla turnusu IIIA oraz III dwutygodniowego
 • 24.05.20 (niedziela) – dla turnusu IIIB oraz III dwutygodniowego
 • 30.05.20 (sobota) – dla turnusu IVA oraz IV dwutygodniowego
 • 31.05.20 (niedziela) – dla turnusu IVB oraz V

KTÓRĄ MAJÓWKĘ WYBRAĆ?

Jako kryterium zapisu przyjmujemy turnus, na który później przyjedziecie na wakacje. Dzięki temu może uda poznać się kilka kolegów/koleżanek, z którymi dziecko będzie potem w grupie.
Jednak, jeżeli wybrany termin Wam nie pasuje śmiało zapiszcie się na inną Majówkę – każda jest okazją do poznania miejsca oraz klimatu wakacji w Bullerbyn.

ZASADY ZAPISÓW

1. Wypełnij formularz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU ON-LINE (będzie dostępny wiosną)
2. Otrzymasz mailem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
3. Rezerwacja jest aktywna przez 3 dni robocze (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać opłaty za udział w Majówce.
4. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja automatycznie wygasa, a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej.
5.  Pełna rezerwacja uczestnictwa ważna jest od daty dokonania przelewu opłaty za Majówkę. O zaksięgowaniu wpłaty informujemy e-mailem.

Ważne!

 • Rejestracji można dokonać jedynie za pośrednictwem wypełnienia formularzu on-line.
 • Miejsca na Majówkach rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.
 • Ponieważ liczba miejsc na każdej Majówce jest ograniczona, zachęcamy do szybkiej rezerwacji miejsc.

OPŁATY

 • Koszt uczestnictwa jednego dziecka – wkrótce
 • Koszt uczestnictwa rodzeństwa – wkrótce
 • Koszt uczestnictwa maciupka (dzieci w wieku 3-6lat) – wkrótce

Opłata zawiera:

 • zajęcia dla dzieci z wychowawcami
 • spotkanie dla rodziców
 • materiały programowe
 • poczęstunek kawowy dla rodziców w trakcie spotkania

W cenę nie jest wliczone wyżywienie podczas biesiady.

Majówki adaptacyjne są działaniem dodatkowym i opcjonalnym. Stanowią możliwość, a nie konieczność udziału. Przychód uzyskany w tym działaniu w całości pokrywa jego koszty i nie przynosi Fundacji zysku, jest więc działaniem NON PROFIT w ramach działań statutowych.

REZYGNACJA Z MAJÓWKI

Jeżeli z jakichś przyczyn będziecie chcieli zrezygnować z udziału w majówce, to ważne jest, abyście poinformowali nas o tym. W przypadku rezygnacji, o której powiadomcie nas najpóźniej tydzień przed planowaną majówką, macie możliwość otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy lub przepisania Was (o ile są jeszcze wolne miejsca) na inną majówkę w ramach wcześniej wniesionej opłaty. Jeżeli nie otrzymamy takiej informacji lub rezygnacja nastąpi w czasie krótszym niż tydzień przed planowaną majówką, to rezerwując dla Was miejsce ponosimy jego koszty. W tej sytuacji nie mamy możliwości zwrócenia Waszej wpłaty. A zapis na kolejną majówkę wiąże się z koniecznością ponownego wniesienia opłaty.

REZYGNACJA Z WYJAZDU NA WIOSKĘ

Majówka jest czasem, kiedy możecie podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyjazdu Waszych dzieci na Wioski Bullerbyn. Jeżeli z jakichś powodów dojdziecie do wniosku, że nie decydujecie się na tegoroczny wyjazd, ponieważ np. Wasze dziecko nie jest jeszcze na to gotowe, to macie możliwość zrezygnowania. Uczestnicy działania Majówka Adaptacyjna mogą odstąpić od uczestnictwa w Działaniu Wioska Bullerbyn poprzez pisemne zgłoszenie rezygnacji wraz z uzasadnieniem w ciągu 48 godzin od momentu zakończenia Majówki, w której uczestniczyli. Rezygnacja taka pociąga za sobą zwrot kwoty wpłaconej na poczet udziału w Wiosce Bullerbyn z  potrąceniem 30 zł kosztów rejestracji.

Uwaga! Powyższą informację należy traktować jako regulamin działania “Majówki Adaptacyjne” przy projekcie Wioska Bullerbyn 2020 w rozumieniu OWU.

KONTAKT

mail: [email protected]
tel. 515 734 007