Dzień przyjazdu

Turnus rozpoczynamy w niedzielę. Dziewczynki zapraszamy na godzinę 10:00 a chłopców na 10:30, dzięki czemu unikamy kolejek do rejestracji.

Dzieci są przywożone na Wioskę przez swoich rodziców i opiekunów. Miejsce do zaparkowania samochodu wskażą nasi wolontariusze. Jeśli przyjedziecie wcześniej, możecie udać się na spacer do lasu. Bramę otwieramy punktualnie o godzinie 10.00.

REJESTRACJA

Przy wejściu skierujemy Was do wychowawcy grupy. Tam następuje rejestracja –  przekazujecie wychowawcy ważne informacje o dziecku oraz niezbędne dokumenty czyli:

  • wypełnioną i podpisaną kartę kwalifikacyjną
  • kartę informacji o dziecku
  • podpisaną kserokopię strony ze szczepieniami z książeczki zdrowia,

Jeśli dziecko choruje przewlekle, przyjmuje stałe leki to koniecznie udajcie się do Wujka Plasterka lub Cioci Plasterek – czyli naszej opieki medycznej. Tu przekażecie informacje o chorobie dziecka, podawaniu leków oraz zostawicie:

  • zlecenie podawania leków wystawione i podpisane przez lekarza
  • leki w oryginalnym opakowaniu
  • informację o dawkowaniu leków

ROZPAKOWANIE

Pod łóżkiem dziecka znajduje się drewniana lub plastikowa skrzynka. Do niej wspólnie z dzieckiem włóżcie ubrania. To ważne aby dziecko brało udział w wypakowywaniu swojej torby i aby wiedziało gdzie są jego rzeczy. Pomogą w tym tabliczki – check-listy, na których umieściliśmy informację jak i gdzie wypakowywać swoje rzeczy.

ZWIEDZANIE WIOSKI BULLERBYN

Po rozpakowaniu zapraszamy na spacer po naszej Wiosce. Koniecznie zajrzyjcie do zagrody, zagrajcie wspólnie z dzieckiem w piłkę, pobujajcie na hamakach. Możecie też zrobić sobie kawę w naszej kuchni i usiąść z kubkiem na tarasie lub na trawie. Jeżeli przyjedziecie z psem to zwróćcie uwagę, aby i ludzie i nasze zwierzęta byli bezpieczni a pies cały czas był na smyczy.

CZAS W GRUPACH

W końcu nadejdzie czas na wspólne powitanie w wielkim kręgu a następnie na zabawy integracyjne w grupach, w których biorą udział również dorośli. To ważny czas dla adaptacji dzieci w nowym miejscu, dlatego zależy nam abyście zostali i wspólnie z nimi spędzili te chwile. Pożegnanie i wyjazd rodziców nastąpi około godziny 12.45.