Zakwaterowanie

DOM

Do domu zapraszamy dzieci najmłodsze, urodzone w roku 2012.

Liczba dzieci. W domu zamieszka jedna grupa, 12 dzieci, z dwoma opiekunami.

Pokoje i wyposażenie. Dzieci wraz z opiekunami będą mieszkać w dwóch pokojach wyposażonych w pojedyncze (parterowe) oraz piętrowe łóżka.  Pod łóżkami znajdują się drewniane szuflady lub plastikowe skrzynie na rzeczy dzieci.

Łazienki. Do dyspozycji grupy są dwie łazienki zlokalizowane blisko pokoi.

Cena. Tygodniowe wakacje w domu – 1670 zł.

DOMKI SZWEDZKIE

W Bullerbyn przy Rynku stoją cztery kolorowe, drewniane domki, dedykowane dzieciom z roczników 2011 – 2012. 

Domki i wyposażenie. W każdym domku zamieszka 6-7 dzieci oraz wychowawca.  Dzieci z domku niebieskiego i żółtego tworzą jedną grupę, a z  czerwonego i zielonego, drugą. Domki są wyposażone w piętrowe łóżka a pod łóżkami drewniane szuflady lub plastikowe skrzynie na rzeczy dzieci.

Łazienki. W domkach nie ma łazienek. Dzieci korzystają z dwóch łazienek z prysznicami, które są pomiędzy zielonym i czerwonym oraz między niebieskim i żółtym domkiem. Toalety znajdują się  w pobliskich sanitariatach. 

Cena. Tygodniowe wakacje w domkach szwedzkich – 1670 zł.

TIPI

W Bullerbyn są dwa obozy tipi. Duży obóz składa się z sześciu namiotów i  jest przeznaczony dla dzieci młodszych (7-10 lat, roczniki 2010-2012), które przyjeżdżają na turnusy 1-tygodniowe. Mały obóz, składa się z czterech namiotów i tu mieszkają dzieci (9-12 lat, roczniki 2008-2010), które gotowe są na 2-tygodniowy wyjazd.
Na ostatnim, piątym turnusie (23 – 29.08) prowadzimy mniej grup mieszkających w tipi. W tym terminie zapraszamy do namiotów dużego podobozu tylko starsze dzieci, te urodzone w latach 2008 – 2010. 

Liczba dzieci. W każdym namiocie mieszka 6 -7 dzieci w podobnym wieku i wychowawca.  Dwa sąsiadujące ze sobą namioty tworzą jedną grupę.

Budowa tipi i wyposażenie. Tipi mają drewniane podłogi, wewnętrzną ściankę, ozan (podwieszany sufit) a na szczycie raincap (daszek). W środku łóżka z materacami, a pod łóżkami plastikowe skrzynki na rzeczy dzieci.
W dużym obozie (turnusy 1-tygodniowe) w namiotach są lampki. W małym podobozie (turnusy 2-tygodniowe) nie ma prądu – konieczne są latarki.

Łazienki. Mieszkańcy tipi korzystają z sanitariatów zewnętrznych (łazienki polowe).

W tipi, jak to w namiocie, może być duszno w upalne dni i chłodno w nocy. Wyposażcie mieszkańca tipi w ciepłą piżamę, najlepiej dres, ciepły śpiwór, ciepły koc.

Cena. Turnus tygodniowy w tipi – 1590 zł;  turnus dwutygodniowy w tipi – 2920 zł.

terminy turnusów
zobacz